Indlæser...
![]()
Galleri
Plantegning
Kort
Hjelmevej 39 aFeriehus 679 • Hjelmevej 39 a • Henne Strand SydLækkert kvalitets feriehus beliggende på stor ugeneret klitgrund tæt ved stranden.
Badepunktflaget vajer roligt i den lette brise for at signalere, at badesikkerheden er i top, og at
I derfor trygt kan boltre jer sammen med ungerne i det let bølgende vand. Henne Strand
er kendt som en skøn, bred strand med kridhvidt sand - og blot en lille gåtur herfra ligger et flot,
nyopført sommerhus, som I kan booke til jeres næste ferie. Huset er utroligt lyst
og ligger på en klitgrund, som kan nydes fra husets solrige terrasser.
Sommerhuset byder på masser af moderne komfort uden at gå på kompromis med hyggen. Møblerne er velvalgte og elegante, og inventaret på badeværelserne matcher køkkenets. Begge badeværelser har gulvvarme og bruseniche, og det ene har endvidere en sauna, hvor I kan varme jer, hvis I holder ferie her i vinterhalvåret. Der er Chromecast til TV’et, og I kan spille jeres egne playlister på radioen via Bluetooth.
Huset rummer et dejligt, stort opholdsmiljø med stue og køkken i ét, som opvarmes af en
hyggelig brændeovn. Her kan eftermiddagskaffen nydes sammen med udsigten til naturens farver, gennem de store glaspartier, der strækker sig fra gulv til loft. Herudover byder huset på tre soveværelser med god skabsplads og dobbeltsenge, og endelig er her praktisk børneudstyr som babybadekar, barneseng og højstol.
Udenfor kan I nyde hinandens selskab uden forstyrrelser fra andre takket være de smukke nåletræer, der indrammer grunden. Foruden den skønne træterrasse, som der er udgang til fra stuen, byder haven på både gyngestativ og sandkasse.
Sommerdagene kan tilbringes på terrassen, ved vandet eller i Blåbjerg Plantage, og når det blæser, er det fantastisk at flyve med drage på den brede sandstrand ved det brusende Vesterhav. Holder I af at fiske, spille golf eller shoppe er forholdene også helt i top.
Book nu.
Feriehuset udlejes ikke til ungdomsgrupper.
Faciliteter
{{group.name}}
Udearealer
{{group.name}}
Kalender
1
Ankomst mulig
1
Ledig, ankomst ikke mulig
Hvornår vil du afsted?
Hvornår vil du afsted?
Årskalender
Luk årskalender
{{year}}
1
Ankomst mulig
1
Ledig, ankomst ikke mulig
Indlæser...
Dette hus er meget populært og ofte booket
Du er heldig at have fundet dette hus i en ledig periode. Skynd dig at booke det, før det er for sent. Ofte vist! {{houseVisits}} gange er dette hus blevet vist de seneste 24 timer. |
{{rating.comment}}
{{rating.adminComment}}
{{rating.comment}}
{{rating.adminComment}}