Indlæser...
![]()
Galleri
Plantegning
Kort
Hedevang 15Feriehus 3215 • Hedevang 15 • HoustrupVelindrettet og personlig indrettet sommerhus med stor stue med brændeovn på Hedevang 15
På Hedevang 15 ligger dette velindrettede og personligt indrettede sommerhus med god stor stue med brændeovn samt varmepumpe og med direkte udgang til delvis overdækket terrasse .Køkkenet er i åben forbindelse til stuen. Huset er beliggende på en stor naturgrund med masser af muligheder for at være aktive for store og små. Sommerhuset liggende ved en meget lidt befærdet grusbelagt vej. Houstrup er beliggende meget tæt på Blåbjerg Plantage. Blaabjerg Plantage bæger overalt præg af sandflugt og byder på spændende natur med klitter, kystskrænter, “bjerge”, hede, egekrat og plantage. Man kan endvidere være heldig at se noget af det kronvildt der er i plantagen. Langs kysten og i plantagen er der anlagt en række parkeringspladser. Inde i plantagen er der gang-, ride- og cykelstier. Vandreture er afmærket med farver og ruterne fremgår af kortet, som kan erhverves ved henvendelse på Turist-Service kontorerne i hhv. Nymindegab, Houstrup, Henne Strand og Nørre Nebel. Fra P-pladsen ved Blåbjerg udgår flere ruter.
Ved afrejse: Kuvert med nøgle samt udfyldt strømseddel kan afleveres i brevsprækken ved kontoret i Houstrup, Vesterhavsvej 103, Lønne.
Faciliteter
{{group.name}}
Udearealer
{{group.name}}
Kalender
1
Ankomst mulig
1
Ledig, ankomst ikke mulig
Hvornår vil du afsted?
Hvornår vil du afsted?
Årskalender
Luk årskalender
{{year}}
1
Ankomst mulig
1
Ledig, ankomst ikke mulig
Indlæser...
Dette hus er meget populært og ofte booket
Du er heldig at have fundet dette hus i en ledig periode. Skynd dig at booke det, før det er for sent. Ofte vist! {{houseVisits}} gange er dette hus blevet vist de seneste 24 timer. |
{{rating.comment}}
{{rating.adminComment}}
{{rating.comment}}
{{rating.adminComment}}